Oktatás

A járvány alatti nehéz időkről énekelnek a kassai Luník IX alapiskolájának tanítói

(YouTube)

Videoklippel rukkoltak elő a kasai Luník IX lakótelepen lévő alapiskola pedagógusai. A dal címe: Mindig megtaláljuk egymáshoz az utat. A fülbemászó slágert az iskola csaknem 40 pedagógusa énekli. A szövege a jelenlegi helyzetet mondja el, azokról a problémákról szól, amelyekkel mostanában szemben találják magukat a gyerekek és a tanítók.

A dal szerzője Ondrej Ferko, az iskola Deviatkakere gyerekkórusának vezetője. Az ötlet még a járvány első hullámakor pattant ki a szerző fejéből, amikor az alsó tagozatos gyerekek sem járhattak iskolába.

A megvalósítást a Feman Egyesület támogatta a Sötétkék Világ projekt keretében. Ez az egyesület minden évben gálakoncertet szervez olyan partnerekkel, akik hátrányos helyzetű emberekkel, gyermekotthonban élő gyerekekkel vagy leszakadó közösségekkel foglalkoznak. (l)

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: