Oktatás

A járvány alatti nehéz időkről énekelnek a kassai Luník IX alapiskolájának tanítói

(YouTube)

Videoklippel rukkoltak elő a kasai Luník IX lakótelepen lévő alapiskola pedagógusai. A dal címe: Mindig megtaláljuk egymáshoz az utat. A fülbemászó slágert az iskola csaknem 40 pedagógusa énekli. A szövege a jelenlegi helyzetet mondja el, azokról a problémákról szól, amelyekkel mostanában szemben találják magukat a gyerekek és a tanítók.

A dal szerzője Ondrej Ferko, az iskola Deviatkakere gyerekkórusának vezetője. Az ötlet még a járvány első hullámakor pattant ki a szerző fejéből, amikor az alsó tagozatos gyerekek sem járhattak iskolába.

A megvalósítást a Feman Egyesület támogatta a Sötétkék Világ projekt keretében. Ez az egyesület minden évben gálakoncertet szervez olyan partnerekkel, akik hátrányos helyzetű emberekkel, gyermekotthonban élő gyerekekkel vagy leszakadó közösségekkel foglalkoznak. (l)