Hazai hírek

Holnaputántól LOCKDOWN!

Holnapután itt a LOCKDOWN!

Olyan lesz a karácsony, mint a húsvét volt…

December 11-től, péntektől már a vendéglátóipari egységek teraszai sem működhetnek, az ételt csak elvitelre adhatják ki. December 14-től a hotelek és a síközpontok kizárólag olyan vendégeket fogadhatnak, akik 72 óránál nem régebbi negatív antigén vagy PCR-teszttel rendelkeznek.

December 21-től lép életbe a lockdown, azaz az ország működésének részbeni leállítása, amely legalább három hétig fog tartani: országszerte megkezdődik az iskolai szünet, és bezár a legtöbb üzlet – csak azok tarthatnak nyitva, amelyek működése elengedhetetlen az alapvető szükségletek biztosításához. Azokban a járásokban, ahol a legrosszabb a járványhelyzet, a lockdown valószínűleg nem ér majd véget a három hét letelte után, tarthat akár 6 hétig is. A járások közötti átjárást  nem korlátozzák. December 28-től azoknak a vállalatoknak, amelyek 500 főnél több személyt alkalmaznak, biztosítaniuk kell a munkavállalók rendszeres tesztelését.

Frissítjük…