Hazai hírek

Csökkenni fog a bürokrácia?

A digitalizáció elősegítése, a bürokrácia csökkentése, az iskolák finanszírozásának az egységesítése és a tankönyvpiac megnyitása is a modern oktatásügy stratégiai jellegű intézkedései közé tartozik. A modern oktatásüggyel kapcsolatos vízióját nem régen mutatta be Branislav Gröhling (SaS) oktatásügyi miniszter. Mint megjegyezte: nem reformról van szó, hanem intézkedések soráról, amelyekkel rövidesen foglalkozni akarnak. Ezek közül néhányat talán már sikerült is megvalósítani…

A bürokrácia csökkentését célzó intézkedéseknek köszönhetően állítólag csökkenni fog a pedagógusok terheltsége, és ezáltal hatékonyabbá válhat a munkájuk. Elvileg a bürokrácia csökkentését célzó intézkedések a modern oktatásügy stratégiai jellegű intézkedései közé tartoznak. Meglátjuk.
debyrokratizacia-v-skolskej-legislative
%d bloggers like this: