Hazai hírek

Nem lesz semmi a 11-i iskolanyitásból

Az oktatásügyi miniszter egyetértett a polgármesterekkel abban, hogy a jövő hétfői iskolanyitás teljesen irreális.

Branislav Gröhling ma a járványügyi szakemberekkel való tanácskozás után már azt szeretné, ha legalább január 18-án visszatérnének a gyerekek az alsós osztályokba.

Az iskolák és a szülők továbbra sem kapnak még hivatalos információkat arról, hogy a gyerekek mikor térhetnek vissza az iskolába a téli szünet leteltével. A szigorú kijárási korlátozás bevezetését követően az Oktatási minisztérium most éppen felülvizsgálja az eredeti tervet, amely szerint az iskolákat január 11-én kellett volna megnyitni. Hétfőn délután Branislav Gröhling oktatási miniszter a 70 legnagyobb város önkormányzataival és a járványügyi szakemberekkel tárgyalt az iskolanyitás ügyében.

A tárgyalásokon azonban mind a miniszter, mind a polgármesterek egyetértettek abban, hogy a január 11-i nyitásnak a járványügyi helyzet miatt semmi esélye. Richard Rybníček, Trencsén polgármestere szerint cinikus jelenleg az iskolák megnyitásáról beszélni.

Kapcsolódó:  Január 18-ig biztosan távtanítás lesz

iskola, koronavirus iskolanyitás