Hazai hírek

Jövő héten is marad a távoktatás

tavaszi szünet marad a
(Fotó: Facebook/Gröhling)

Január 25-e és 29-e között is távoktatás lesz az iskolákban, tehát semmi sem változik a jelenlegi helyzethez képest. Óvodába és (ha működik) iskolai napközibe is csak a létfontosságú ágazatokban dolgozók gyerekei járhatnak.
Ezt Branislav Gröhling oktatási miniszter jelentette ki a mai kormányülés szünetében.

Az iskolák kinyitása az országos tesztelés eredményétől és az aktuális járványhelyzettől függ majd, a legkorábbi lehetséges dátum február 1-je. „Bizonyos körülmények között akkor kinyithatnánk az alsó tagozatot, a következő héten pedig a felső tagozatot” – mondta Gröhling.

A felső tagozat és a középiskolák kinyitása mindenképpen újabb teszteléshez lesz kötve (iskolai alkalmazottak, diákok és az egyik szülő), és ezt a járványhelyzettől függően akár hetente, kéthetente ismételni kell a helyzet normalizálódásáig. Antigéntesztelésről lesz szó, a gargalizálós iskolai tesztelést egyelőre csak előkészítik, és csak a felső tagozaton fogják használni az iskola kinyitása után, mivel jóval drágább az antigéntesztelésnél.

 

FEBRUÁR 8-A AZ ISKOLANYITÁS ÓVATOS DÁTUMA

%d