Hazai hírek

Már csak két dolog biztos ebben a tanévben – Gröhling elárulta, mi

Az iskolák elhúzódó újranyitása és az egyre bizonytalanabb helyzet miatt a tavaszi szünettel kapcsolatban is találgatások kaptak lábra.
Már decemberben felmerült a minisztériumban a tavaszi szünet eltörlése – elméleti síkon. Most attól lehetett tartani, ha február közepére végre sikerülne kinyitni az iskolákat, a szünet helyett a lemaradások bepótolására fognák a diákokat, rendes iskolai oktatás keretében.
Gröhling azonban most ezt egyértelműen kizárta. „Nem, a tavaszi szünethez biztosan nem nyúlunk, nem lesz eltörölve. Ugyanez a helyzet a tanév lezárásával és a nyári szünet kezdetével, a megszokott időben kezdődik. Ez az a két dolog, amin biztosan nem fogunk változtatni” – szögezte le a miniszter.
Hozzátette, csakúgy, mint tavaly, az iskolák önkéntes alapon ismét nyithatnak nyári iskolát a szünidő elején vagy a végén, és erre támogatást kérhetnek a minisztériumtól. (l)

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: