Magyar irodalom Tanuljunk

Művészek az Otthoni Oktatásért | 11. évfolyam (2)

Tavasszal több mint 300 művész közreműködésével videóra került az irodalom tananyag közel kétharmada elsőtől a tizenkettedik évfolyamig.

A felvételek természetesen térítésmentesen, regisztráció szükségessége nélkül elérhetőek.
A YouTube-on évfolyamok és szerzők szerint is válogathatnak. Az anyagok között ajánlott irodalmat és érdekességeket, valamint eredeti nyelvű felvételeket is találnak.

Ady Endre: Emlékezés egy nyár-éjszakára

Ady Endre: Hiszek hitetlenül Istenben

Ady Endre: Nézz, Drágám, kincseimre

Háy János: A Kovács Laci lánya

Babits Mihály: Esti kérdés

Ady Endre: Ember az embertelenségben

Babits Mihály: A gazda bekeríti házát

Ady Endre: Góg és Magóg fia vagyok én

Babits Mihály: Húsvét előtt

Biblia: Jónás könyve (ford.: Károli Gáspár)

Madách Imre: Az ember tragédiája – Első szín

Babits Mihály: A lírikus epilógja

Ady Endre: Lédával a bálban

Ady Endre: Elbocsátó szép üzenet

Háy János: A kéz

Járvány-helyzetben a színészek nem csinálhatnak színházat, hiszen a színházak bezártak. A diákok nem járhatnak iskolába ugyanezen okból, viszont online-oktatásban részesülnek. Úgy gondoljuk, segítség egy irodalomtanárnak, ha a kötelező olvasmányok részletei, vagy órán feldolgozandó irodalmi szövegek, egy színész interpretálásában jutnak el a diákokhoz. Ez online-térben egyszerű, és lehet úgy figyelemfelkeltő, hogy utána a diákok elolvassák a teljes műveket. Ez a valódi célunk. Az is fontos, hogy ez itt és most történik, egy olyan helyzetben, amelyben különösen fontos a szolidaritás, az egymásra figyelés, az összefogás. A MOTTO-n látható-hallható művek listáját szaktanárok állították össze.