Hazai hírek

Galántán, Komáromban, Rozsnyón és más déli városokban is oltják a tanítókat

oltsák
MTI-felvétel

Tovább bővült az oltópontok száma, a hétvégén már több déli városban is oltják a pedagógusokat – jelentette be Branislav Gröhling.

A múlt heti 14 helyett már 36 oltóközpont fog működni, az oktatási miniszter bejelentése szerint oltanak Dunaszerdahelyen, Galántán, Dénestorcsmisérden (Dunajská Lužná), Komáromban, Kassán, Léván, Nagymihályban, Rimaszombatban, Rozsnyón és Tőketerebesen.

A következő két hétvégén 24 600 pedagógust tudnak beoltani, elsősorban óvónőket és azokat a tanítókat, akik már részt vesznek az iskolai oktatásban. A tartalék időpontokra jelentkezhetnek az alapiskolák felső tagozatos tanárai, ha besegítenek az alsó tagozaton, vagy 5+1-es kis csoportban tanítanak.

A pedagógusok hétvégi oltásáról ITT írtunk bővebben.

%d