Hazai hírek

Csütörtöktől regisztrálhatnak az oltásra a soron következő kategóriákba sorolt pedagógusok

očkovanieHolnap (február 18.) és pénteken (február 19.) kezdődik a soron következő kategóriákba tartozó pedagógusok  regisztrációja a koronavírus elleni oltásra. Az alábbi kategóriákba tartozó iskolai alkalmazottak jelentkezhetnek az oltásra:

  • Az óvodák, a speciális óvodák és az alapiskolák pedagógusai
  • Azok, akik az alapiskolák alsó tagozatán tanítanak, vagy a napköziben, az iskolai klubban dolgoznak
  • A fogyatékossággal élő tanulók középiskolájában tanító pedagógusok
  • A gyakorlóiskolákban tanító pedagógusok
  • A szakközépiskolákban tanító pedagógusok
  • A középiskolák végzős évfolyamaiban tanító pedagógusok
  • Az egészségügyi szakközépiskolában tanító pedagógusok
  • Elsőbbséget élveznek a speciális oktatási intézmények alkalmazottai és azok, akik kapacitáshiány vagy technikai problémák miatt eddig nem tudtak regisztrálni.

Az egészségügyi minisztérium és a megyei önkormányzatok mindent megtesznek, hogy több oltópontot is előkészítsenek, ami meggyorsíthatja az oltás folyamatát. Az oltás első fázisának a következő két hétben le kell zajlania, majd a következő csoportok kerülnek sorra, hogy mindenki a lehető leghamarabb megkapja a védőoltást.

„Az oltóanyag-kapacitás növekedésével a pedagógusok és a nem pedagógiai alkalmazottak további csoportjai kerülnek sorra, figyelembe véve, hogy az egyes oktatási intézményekben mikor indul újra a tanítás”

– zárta az oktatási tárca.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/02/18728.pdf”]