Hazai hírek

Jövő héten mindenhol legyen tavaszi szünet – ezt kérik a városok

A Szlovákiai Városok Uniója a járványhelyzetre hivatkozva kérte az oktatási minisztériumot, hogy az ország minden megyéjében egységesen a jövő héten, február 15-től legyen a tavaszi szünet.
A városok szerint logikátlan a járvány alatt három hétre szétdobni a tavaszi szünetet.

A minisztérium viszont az országos szünetet tartja logikátlannak, szerinte ebben az esetben nagyobb lenne a mozgás a járások között. Úgy véli, a helyzetet az is bonyolítja, hogy nem nyitottak ki egységesen az iskolák.
A tárca inkább önkéntes ismétlő oktatást szorgalmaz a tavaszi szünet idejére is, a tavaly szervezett nyári iskolák mintájára.

Besztercebánya megyében már a jövő héten lesz a tavaszi szünet (továbbá Zsolna és Trencsén). Február 22-től 26-ig következik Kassa és Eperjes megye, március első hetében pedig Nyitra, Nagyszombat és Pozsony megye. (l)

%d