Oktatás

Kassa megyében nem nyitnak ki a középiskolák

iskola, koronavirus iskolanyitás Kassa megyében
Kassa megyében nincs nyitás

Most rosszabb a járványhelyzet, mint október 26-án, amikor bezárták az iskolákat – ezért Kassa megye nem nyitja ki jövő héten az igazgatása alá tartozó középiskolák végzős évfolyamait. A hírt a megyei hivatal közölte.

„A megye öt járása az ötödik zónába tartozik a Covid-automata szerint, a Rozsnyói pedig a hatodik zónába, a legrosszabba. Októberben 2901 fertőzött volt a járásban, most 31 882, a kórházak megteltek, és terjed a vírus agresszív brit variánsa” – mutatott rá Rastislav Trnka megyei elnök.
Az oktatási minisztérium döntése szerint jövő héten 63 középiskola 5700 végzős diákja térhetne vissza az iskolába Kassa megyében – a fenntartó ezt túl kockázatosnak tartja.
A megye közlése szerint a nyitásra leghamarabb a tavaszi szünet után kerülhet sor, Kassa megyében ez a dátum március 1. (l)