Oktatás

Délidő a Pátriában, Fodor Attilával

A Délidő a Pátria Rádió szombaton délelőtt heti rendszerességgel jelentkező élő közéleti-politikai társalgóműsora. A vendégszék/ek/ben egy vagy több vendéggel. Ebben az adásban Miklósi Péter Fodor Attilával, a Comenius Intézet igazgatójával beszélget.

Fodor Attila
Fodor Attila

Káosz a kormányban, a féltucat megürült miniszteri bársonyszék egyike épp az oktatási tárcáé; a pandémia végett az iskolák zömében már egy éve szünetelő tantermi oktatás; mindenütt tanácstalan bizonytalanság; és március 28-án hagyományosan az országos pedagógusnap! Távirati stílusban így foglalhatók össze a hazai közoktatásban kialakult állapotok. Aligha dőreség hát szóba hozni: milyen kondícióban van hát 2021 tavaszán Szlovákiában az iskolaügy, illetve ebben az országos zűrzavarban melyek a hazai magyar iskolák sajátságos gondjai? És egyáltalában lehet-e mostanában komolyabban felvetni, hogy a szükséges reformok keretében miként alakuljon a nemzetiségi, esetünkben a magyar iskolák hálózata?

%d bloggers like this: