Hazai hírek Oktatás

Jól beolvastak Gröhlingnek a mintaiskola miatt

Persze ez már eső után köpönyeg, hiszen a pillanatnyi állás szerint Branislav Gröhling legkésőbb szerdán távozik a posztjáról.

Viktor Križo, a Szlovák Tanári Kamara (SKU) egyik vezetője szerint már képtelenek követni a miniszter ötleteit és számtalan javaslatát. Gröhling olyan, mint egy tévériporter, naponta beolvas valamilyen oktatásüggyel kapcsolatos hírt az interneten, és a válságkezelés helyett szebbnél szebb videókat tesz közzé, hogy elterelje a figyelmet a problémákról, saját alkalmatlanságáról, így próbálja tompítani a feszültséget, ami a pedagógusok között tapasztalható. Hetente új projekttel akarja elterelni a figyelmet az előző sikertelenségéről.

„Ilyen a mintaiskoláról közzétett videója is a jövő oktatásáról, ahol a mintaiskola modern termeiben tizenötösével tanulnak a gyerekek. Kápráztató belsőépítészeti megoldásokat mutogat, miközben sok iskola beázik és nincsenek meg az oktatás feltételei” – mondta Križo.