Hazai hírek

Holnap iskola: Az alsó tagozaton nem kötelező a reszpirátor

arcmaszk kötelező
Holnaptól, április 12-től minden gyerek járhat óvodába, és mindenütt megnyílik az alapiskola alsó tagozata az összes diák számára. Az 1–4. osztályos tanulóknak nem kötelező az iskola épületében és a tanteremben vírusmaszkot, úgynevezett reszpirátort viselni. A Közegészségügyi Hivatal szóvivőjének nyilatkozata szerint elegendő az egyszerű szájmaszk.

A felső tagozatosok közül azok mehetnek iskolába, akik nem tudnak részt venni a távoktatásban – ők ötös csoportokban tanulhatnak. Járhatnak iskolába az egészségügyi szakközépiskolák diákjai, a többi középiskola végzős évfolyamai, és nyitva vannak a speciális iskolák is. Ezeknek a diákoknak és minden felnőttnek kötelező reszpirátort viselni az iskola épületében.

A hat év alatti gyerekeknek nem kell maszkot hordaniuk, de a Közegészségügyi Hivatal állásfoglalásában az áll:

„Határozottan javasoljuk, hogy zárt helyeken, épületekben és a tömegközlekedési eszközökön is legyenek takarva a 3-6 éves gyerekek felső légutai”.