Tanuljunk Történelem

Ungváry Krisztián: „Nagy jelentőségű szociálpolitikai akció”

TUDTA? Szemelvények a magyar történelemből

Ungváry Krisztián: „Nagy jelentőségű szociálpolitikai akció” – adalékok a zsidó vagyon begyűjtéséhez és elosztásához Magyarországon 1944-ben

Felolvassa: Alföldi Róbert (130’)

* * *

Ungváry Krisztián
Ungváry Krisztián

„Egy közeli barátom egy beszélgetés alkalmából magától értetődően használta azt a kifejezést, hogy zsidó vagyon kiigénylése. Én nem tudtam, mi az. Aztán elmondta és utánanéztem. Akkor találtam Ungváry Krisztián tanulmányára. És rájöttem, hogy mennyi mindent nem tudunk, hogy hogyan és miként történt velünk itt a magyar történelemben. Különösen a XX. századi magyar történelemben. A tényeket. És régóta azt gondolom, hogy ha tisztában lennénk önmagunkkal, akkor az segítene abban is, hogy ma hogyan és miként élünk egymással.” (Alföldi Róbert)

%d bloggers like this: