Hazai hírek Oktatás

Május 17-től minden helyben tanuló diák visszaülhet az iskolapadba

Hétfőn, május 17-én minden, regionális szinten tanuló diák (óvodák, alapiskolák, középiskolák) visszaül az iskolapadba, tehát az óvodások, az alapiskolások és a középiskolások is. Branislav Gröhling oktatási miniszter  a szerdai kormányülés után jelentette be a hírt. Kivételt képeznek azonban a főiskolák, amelyek megnyitása a Covid-automata szerint történik majd. A korlátozásokra vonatkozó nemzeti értékek minden kritériuma elérte azt a szintet, amikor az ún a kézifék már kikapcsolható. A narancssárga besorolású járásokban ezek az intézmények is kinyithatnak, ugyan kissé korlátozott módon.

“Jövő héten, a ma vagy holnap nyilvánosságra hozandó feltételek alapján meghatározzuk a folyamatokat, például a csoportokat, az épületekhez való hozzáférés módját és egyéb lényeges dolgokat”

– mondta az oktatási miniszter. A kollégiumok számára speciális kézikönyv készül.

 

%d bloggers like this: