Oktatás

Nem tiltotta meg a minisztérium a buktatást

buktatást
(Fotó: Pixabay)

Bár több szakmai szervezet kérte, hogy idén se lehessen megbuktatni egyetlen diákot sem, az oktatási minisztérium ezt nem hagyta jóvá. Azt javasolja a tanároknak és az iskoláknak, hogy „nagyon körültekintően járjanak el” a megbuktatásnál. A tavalyi tanévben nem lehetett buktatni a járvány miatt.

A mostani javaslat szerint csak valóban „rendkívüli esetben” ismételtessék meg a tanévet.

„Objektíven meg kell vizsgálni például azt, hogy egy diák miért nem kapcsolódott be a távoktatásba” – áll a tárca útmutatójában, amely hozzáteszi, az apátia és a gyerek általános érdektelensége mögött főleg ilyen időkben olyan dolgok is állhatnak, aminek okát esetleg ő maga vagy a szülei sem tudják pontosan megnevezni. A diák megbuktatása, esetleg a többszöri évismétlés oda vezethet, hogy egyáltalán nem fejezi be az alapiskolát sem, illetve a középiskolai tanulmányait.