Hazai hírek Szabadidő

Karanténszobára is szükség lesz minden nyári táborban

nyaritabor Karanténszobára

Karanténszobára is szükség lesz minden nyári táborban. Ha fertőzés gyanúja merül fel, a szervezőknek biztosítaniuk kell a gyerek vagy felnőtt azonnali elkülönítését, majd a táborból való mihamarabbi elszállítását.
Ha igazolódik a fertőzés, „véget vetnek a zenének”.

„Azonnal értesíteni kell a regionális közegészségügyi hivatalt. Ha beigazolódik, hogy valóban koronavírus-fertőzött volt a táborban, azt azonnal berekesztik, és a járványügyi intézkedések mindenkire vonatkozni fognak, aki közeli kapcsolatban volt a fertőzöttel”

– közölte Daša Račková, a Közegészségügyi Hivatal szóvivője.

A tábor elején minden 10 évnél idősebb résztvevőnek 72 óránál nem régebbi PCR-tesztet kell felmutatnia. A gyerekek tesztelése ingyenes lesz, erről ITT írtunk.

A tábor előtt becsületbeli nyilatkozatot kell tennie a szülőnek, hogy az elmúlt 14 napban nem volt légúti megbetegedése a gyereknek, és a környezetében senki nem került kapcsolatba koronavírus-fertőzöttel, emellett a gyerekorvostól is szükség lesz igazolásra.

%d bloggers like this: