Hazai hírek

Stipendiumot kérhetnek Nagyszombat megyétől a középiskolás diákok

Stipendiumot kérhetnek Nagyszombat megyétől a középiskolás diákok

A megyei önkormányzat bővítette azoknak a diákoknak a körét, akik ösztöndíjat, stipendiumot kérhetnek tanulmányaik végzéséhez a megyétől. Bővült azok köre, akik szociális stipendiumot kérhetnek, továbbá már a sportoló diák külön is kaphat támogatást, nemcsak maga a csapat. Emellett a hiányszakmákat tanuló diákokat is lehet támogatni.

Havi ösztöndíj folyósítható tehát a megyei fenntartású középiskolákban duális képzésben résztvevő tanulóknak vagy a gyengébb szociális hátterű diákoknak, és egyszeri támogatás a kiugró sportteljesítményt vagy tanulmányi eredményt elérőknek.

ÖSZTÖNDÍJAK:
a) anyagi szükséghelyzet
b) sporttehetségek támogatása
c) tanulmányi versenyeken és olimpiákon elért rendkívüli eredmény
d) hiányszakmák tanulmányi szakjainak népszerűsítése
e) a duális képzés rendszerében tanuló elsős diákok támogatása

Az ösztöndíjat az iskola igazgatójánál kell kérvényezni. Ha például valaki anyagi szükséghelyzet és kiemelkedő teljesítmény miatt is ösztöndíjra pályázik, azt külön kérvényben kell benyújtani. Az ösztöndíj megítéléséről a megyei hivatal iskolaügyi főosztálya dönt.

%d bloggers like this: