Hazai hírek

Jó tudni, ha bezárják az osztályt: rövidebb lett a karantén

a karantén
(Pixabay)

Tizennégyről tíz napra rövidült a karantén ideje a koronavírussal megfertőződők számára – ez akkor érvényes, ha a hetedik naptól nincsenek tüneteik.

Rövidebb a karantén azok számára is, akik fertőzött személlyel kerültek közeli kapcsolatba. Ehhez az kell, hogy ne legyenek tüneteik, és a találkozás napjától számítva az ötödik napon PCR-tesztet végeztessenek. Számukra hétnapos a karantén, de ha nem akarnak tesztet végeztetni, akkor szintén tíz napig nem mozdulhatnak ki.

A tíz nap az első tünetek megjelenésétől számítódik. Ha nincsenek tünetek, akkor a mintavétel napjától. Ha az utolsó három napban nem jelentkeztek tünetek, a karantén befejezéséről a körzeti orvos dönt.

A most kezdődött tanév első teljes tanítási hetén 9000 gyerek és több mint 300 pedagógus volt karanténban.