Hazai hírek

100 eurót kap decemberben minden pedagógus

decemberben
(Pixabay)

A karácsonyi jutalmat ma jelentette be Branislav Gröhling oktatási miniszter, az alapiskolák, speciális iskolák és középiskolák tanáraira vonatkozik.

„Minimális összeg, de így is örülök, hogy legalább ennyit sikerült elkülöníteni, és ezzel megköszönni a munkájukat”

– mondta a miniszter.

Összesen 11,068 millió eurót tesz ki a karácsonyi jutalom. A pénzt a decemberi fizetéssel kapják a tanárok.

Legutóbb, hasonló 100 eurós karácsonyi jutalmat 2015-ben kaptak a tanárok.

Az oktatási miniszter elmondta, hogy stabilizációs juttatásokkal is készülnek, amelyek minden pedagógiai és szakmai dolgozó számára körülbelül 50 eurót tesz majd ki.

„Ez egy csapatra vonatkozó számítás, amely az iskola vezetőjéhez kerül, és az iskola vezetője a módszertan és az igényei alapján osztja majd újra a pénzeszközöket. Ha stabilizálni kell egy fizika-, informatika- vagy idegennyelv-tanárt, akkor ilyen módon garantálni tudja nekik a rendszeres bérezést” – mondta Gröhling, hozzátéve, hogy a következő naptári évben is számítanak a stabilizációs juttatásokra.