Hazai hírek

Biztosan lesz érettségi ebben a tanévben!

érettségi
(minedu)

Branislav Gröhling oktatási miniszter leszögezte: biztosan megtartják az érettségi vizsgákat ebben a tanévben, legyen bármilyen a járványhelyzet. Arra is felkészülnek, hogy esetleg online-formában is képesek legyenek lebonyolítani a vizsgáztatást.

A miniszter arra reagált, hogy petíció indult a 2022-es érettségi eltörlése érdekében, mint mondta, naponta számtalan kérdést, üzenetet kap ezzel kapcsolatban. A petíciót 16 200-an írták alá, a diákok főként arra hivatkoznak, hogy a másfél éve tartó járványhelyzet miatt nem tudtak rendesen felkészülni, tanulni, nem vették át velük rendesen a tananyagot, és már nincs idő a lemaradás behozására. Ezért azt szeretnék, ha a bizonyítványaik négyéves átlaga alapján kapnák meg az érettségi jegyeket.

Az érettségi 2020 tavaszán maradt el, idén megtartották.

%d bloggers like this: