Közösség

Az elmélet és a valóság…

Az iskolákat egyelőre nem zárják be. Sulík azt is elmondta, az OĽaNO és a Sme rodina miniszterei a helyzetre való tekintettel az iskolák bezárását sürgették, az SaS azonban megvétózta azt. Az SaS egyetért azzal, hogy az intézményekben kötelezővé váljon a tesztelés.
… Teljes az „egység” a koalícióban…

Egy dolog az elmélet és egy másik a valóság. Igaz ugyan, hogy az SaS az iskolák nyitva maradását sikerként könyveli el, de van az éremnek másik oldala is. Az alábbiakban név nélkül néhány szlovákiai magyar iskolában tanító tanár véleményét bogarásztuk össze a tesztelésről és az általános járványhelyzetről.

xxx

Az iskolák nyitva maradnak, mert…
… mert nincsenek (közzé téve) teljes információk…
Például arról, hogy vannak intézmények, ahol a tanulók egészségi állapotát pusztán a szülője bírálja el. A gyerek köhög, szortyog, de a hatályban lévő hivatalos nyomtatványon aláírásával igazolja, hogy tünetmentes. Hoppá… A pedagógus, ha még nem unja (napi rituáléink), figyelmezteti a szülőt, hogy állítása ellenére a gyermeknek orvosi ellátásra lenne szüksége. – De otthon nem köhög!”
Miért is? Mert az orvos csak negatív teszttel fogad betegeket. A teszt nem ingyenes, így a gyermek már csak az iskolában beteg.
Mai szösszenet (a heti minimum ötből):
– Tanító néni xy a jövő héten már megy iskolába.
– Köszönöm, hogy írt. Az orvosi igazolást ne felejtsék el.
– Az nincs, nem írta ki.
– Hogyhogy? Hisz nagyon köhögött.
– Csak teszttel vesz be. Azért fizetni kell. Adott gyógyszert.
– Sajnálom, de szükségem van az orvosi igazolásra, hogy xy egészséges.
– Majd hívunk az orvosnak.
Igazolás lesz. Az érintett tanuló egészségi állapota rendben, látogathatja a közösséget (rutin tapasztalat). Az esetek 90%-ában egy hét után is betegen lépnek be, az igaz, hogy orvosi ajánlással.
Nem tudom hogyan állnak össze a statisztikai számadatok, de hogy nem hitelesek, az biztos. Hogy is lehetnének hiteles adataink, ha a tanulók egy része (nagy része), még tünetegyüttesekkel sincs sem tesztelésben, sem orvosi kivizsgálásban részesítve.
Legyünk nyitva, de ne állítsuk, hogy tanulóink nem fertőznek, mert ez nem igaz.

xxx

Holnap szerettünk volna felmenni Besztercebányára a következő adag iskolai AG tesztért. Aztán közölték velünk, hogy a mi adagunkat már kiosztották valakiknek. Talán a jövő héten kapnak új szállítmányt, talán nem. Jelenleg 10 osztályunkból 5 karanténban van. Ha nem kapjuk meg a teszteket, Isten tudja, mi lesz velünk? Köszi, SAS, hogy „megmentettél” minket.

xxx

A miniszter úr minden ma elmondott szavát meg tudom cáfolni. Nem, még csak véletlenül sem tesztel 400 ezer ember. Csak ezt mondják, mondjuk, írjuk a jelentésbe. Mert mit írjak? Ki tudja leellenőrizni, hogy a szülő tesztelte-e a gyerkőcöt? Nincs erre se időnk, se jogunk. Egyáltalán nem igaz, hogy a tanítók nagy része be van oltva. Vagy ha igen, ők nem terjesztik a vírust, vagy nem kaphatják el a covidot? Akkor most miért vonatkozik a kijárási tilalom mindenkire? Az iskolában ugyanazon közeg van. Hát igen, de ha hazaviszik a vírust a családba, onnan elkerül a szülő munkahelyére, akkor milyen homogén közegről beszél? A gyerekek mobilitása kicsi. Eszem megáll!!!!
Naponta busszal járok iskolába, ami tömve van. Nem egy iskola, de egész város diákságát lehet könnyen megfertőzni, ha csak egy beteg is utazik a buszon. Jövő héttől a nem oltott alkalmazottaknak is tesztre kell menni. Mikor??? Hol fognak fél napokat sorakozni? És végére a „legjobb”: a diákok 1,6 % covid pozitív. Nos, az önteszt után, az érintett gyermek elmegy tesztre, a hivatalos antigén nem sokat ér, inkább PCR tesztet választ a szülő. Jelenleg 3-4 napot kell várni a terminusra, 48 órát az eredményre. Addig az osztálytársak az iskolában vannak, vígan fertőzik egymást. Végre karanténban marad az osztály és újabban a közegészségügy nem is küldi őket kötelezően tesztre, elég ha 10 napra otthon maradnak karanténban. Matematikailag, az 1 pozitív gyerek megfertőzött min. 5-10-et, de róluk nem tud senki, mert nincs róluk adat a híres statisztikában.

xxx

Rajtam ma számon kérték, hogy miért nem írok a Covid-szemaforba valós adatokat. A 4. adag tesztért nem hívtak, ők állították, hogy már kiosztották nekünk. A 9-ből 5 osztályunk karanténban van, elfogytak a tesztjeink, állítólag már nem is kapunk többet, a minisztérium leállította a tesztek kiosztását. Óriási a káosz, nem hinném, hogy minderről az emberek tehetnek. Szerintem inkább a dilettánsokból álló országvezetés. Meddig lehet ezt tűrni? A hivatalos információk hiányában a facebook-os bejegyzések alapján nem lehet iskolát vezetni, működtetni ilyen helyzetben. A közegészségügyi hivatalokra hárítják a felelősséget, nem képesek felelősségteljes döntéseket hozni.

xxx

A mi iskolánkban nem tesztelünk. 480 gyerekünk van, marginalizált roma közösségből. A szülők nagy része megbízhatatlan, a tesztelés kizárt nálunk. Viszont az iskolában sem fogunk tesztelni, az biztos! Nem tartozik a munkaköri kötelességünkbe!
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab