Hazai hírek

Eltörölték a szülő járványügyi ápolási díját (OČR)

tavoktatas OČR járványügyi ápolási díj

A kormány ma eltörölte a járványügyi ápolási díjat (pandemická OČR), mert már nem látja indokoltnak a fenntartását. A járványügyi ápolási díjat a járvány elején vezették be és az a szülő kérhette a Szociális Biztosítótól, aki kénytelen volt otthon maradni a gyerekével az iskolabezárások idején.

A díj eltörlését Milan Krajniak (Sme rodina) munka- és szociális ügyi miniszter terjesztette elő. Indoklása szerint már felesleges, mivel „az utóbbi időben jelentősen csökkent a munkanélküliség”, ami szerinte azt jelenti, hogy a szülők gyorsan el tudnak helyezkedni, továbbá „nyitva az összes iskola, csak regionális lezárások vannak”, tehát biztosítva van a gyerekek felügyelete, a szülőt ez nem akadályozza az álláskeresésben és a munkavállalásban.

A járványügyi ápolási díj január 1-jével szűnik meg.
A minisztérium érve szerint idén áprilisban 8 százalékos volt a munkanélküliség, októberben pedig 6,79 százalék.