Hazai hírek

Semmi drámai változás – mondja az új tantervről a miniszter

Horecky
(Fotó: Ján Horecký FB-oldala)

Ján Horecký oktatási miniszter szerint semmilyen drámai változást nem hoz az alapiskolai oktatásban a három oktatási ciklus bevezetése. Ezt annak kapcsán jelentette ki, hogy az oktatásügyi alkalmazottak szakszervezete szerdán több mint 35 ezer aláírást adott át neki – ennyien tiltakoztak az új kerettanterv és az alsó és felső tagozat bolygatása ellen.

„Semmilyen drámai változás nem lesz a ciklusok bevezetése miatt. Az alsó és felső tagozat megmarad” –

szögezte le.
Annak kapcsán, hogy az 5. osztály afféle „köztes” évfolyam lenne az alsó és a felső tagozat között, Horecký kijelentette, az egy év csúszás jobban megfelel e korosztály mentális és fiziológiai fejlettségének.

„Az ötödikesek sokkal közelebb vannak az alsó tagozatos gyerekekhez, mint a felső tagozatos tanulókhoz”

– folytatta a miniszter.

Szerinte a ciklusok bevezetése csak finomítja az átmenetet az alsó és a felső tagozat között. Emellett szerinte a középső ciklus (4-5. osztály) lehetőséget nyújt az igazgatóknak, hogy az iskola lehetőségei szerint osszák be, ki fogja tanítani az ötödikeseket.