Hazai hírek

Változás a harmadik oltásnál: már három hónap után beadható

Az Egészségügyi minisztérium megváltoztatta a harmadik, emlékeztető adagra vonatkozó irányelveket, így ezentúl az emberek már a második adag után három hónappal megkaphatják azt, nem kell fél évet várniuk. Néhány oltóközpontban már most is végeznek korábban oltást, de nem ez volt a szabály.
(1) A teljesen beoltott személynek emlékeztető oltási dózis adható be 18 éves vagy idősebb, legkorábban 3 hónappal az a kétadagos oltási ütemterv utolsó alapadagjának beadása után.
(2) A vakcina emlékeztető adagja legkorábban 8 héttel az utolsó adag beadását követően beadható az olyan teljesen beoltott személynek aki 18 éves vagy annál idősebb az egyszeri adagolású oltási ütemterv (Janssen) szerint.
(3) A teljes körűen beoltott, majd a COVID-19 vírust elkapó személyeknek vagy olyanoknak akik monoklonális antitesteket kaptak, az emlékeztető oltás beadható 3 hónappal a betegség leküzdése után, vagy a
monoklonális antitestek beadása után. Ilyenkor az (1) vagy (2) cikk  szerinti eljárás nem alkalmazható.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download