Hazai hírek

Portréja örökre őrzi emlékét a minisztérium folyosóján

Szigeti László portréja
Szigeti László portréja

Branislav Gröhhling oktatási miniszter részvét fejezte ki Szigeti László családjának, és közösségi oldalán búcsúzott a volt oktatási minisztertől.

Portréja örökké őrzi emlékét a minisztérium folyosóján – írta Gröhling, és felidézte, hogy Szigeti László egész élete és munkája szorosan kötődött az oktatáshoz, majd magához a minisztériumhoz. Matematika–földrajz szakos tanár volt, majd iskolaigazgató, parlamenti képviselőként az oktatási bizottságban dolgozott, majd a testület alelnöke lett. Mindkét Dzurinda-kormányban az MKP oktatási államtitkára volt, majd 2006-ban Martin Fronc lemondása után oktatási miniszter lett.

Szigeti László 64 évesen hunyt el február 2-án.

 

Elhunyt Szigeti László középiskolai tanár, politikus