Kitekintő Oktatás

A Tudásmenet után egyhetes sztrájkot hirdetett a PDSZ

A Tudásmenet után egyhetes sztrájkot hirdetett a PDSZ – számol be róla képes összefoglalójában a Mérce.hu.

RÁBAI JÁNOS ÉS FELFÖLDI ZSOMBOR A TUDÁSMENET MEGÉRKEZÉSE UTÁN BUDAPESTEN 2023. JANUÁR 7-ÉN. (FOTÓ: DIÁN ÁKOS / MÉRCE)

Rábai János, polgári engedetlenkedés miatt kirúgott tanár elmondta, az elmúlt hónapokban diákjait átsegítette a nehézségeken, fejlesztette a képességeiket és együtt vett részt velük a tüntetéseken, mert mindannyian érezték, valami szörnyű dolog készül.

„Mert a diákok nem hülyék.”

Rábai szerint elég abból, hogy úgy tesznek, minden rendben az oktatásban. Pintér Sándor szerinte rendőrállamot szervez a rendőrállamban „és ezt úgy fogják hívni, Magyarország iskolái”.

„Nincs idő tovább várni, mert az orbáni rendszer szépen lassan alakítja át börtönné az iskolákat, ahonnan nincs menekvés”

– mondta el Rábai.

A teljes cikket itt olvashatják el.