Hazai hírek

Érettségi: A 2020-as feladatok lesznek a jövő heti írásbelin

érettségi 2022, írásbeli feladatok
MTI-felvétel

Elővették a 2020-as érettségi írásbelire előkészített teszteket, és látták, hogy azok jók. Jövő héten tehát azokat adják fel az érettségizőknek – 2020 márciusában ugyanis elmaradt az írásbeli a koronavírus-járvány miatt.

A tesztkérdéseket leporolták, újra ellenőrizték a minisztériumi szakértők, és gyakorló tanároknak is kiadták véleményezésre, vajon a két éve távoktatásban, illetve járványkörülmények között készülő diákok képesek-e megoldani azokat. Az eredmény: igen, a feladatsorok megfelelőek és az érettségizők képesek megbirkózni velük.

Arra ügyeltek, hogy a feladatok egyértelműek, világosak legyenek, az ígéret szerint nem lesznek „beugrató” kérdések. Kihagyták azokat a kérdéseket is, amelyekre több lehetséges válasz (megoldás) is létezik. A nyelveknél a hangsúly a szövegértésen és az íráskészség felmérésen lesz.

Az írásbeli érettségi részleteiről és kiértékeléséről itt írtunk: ILYEN LESZ AZ IDEI ÉRETTSÉGI