Hazai hírek

Béremelés: 3 százalék helyett 10 százalékos emelést javasol Gröhling júliustól

(Fotó: FB - Branislav Gröhling)
(Fotó: FB – Branislav Gröhling)

Július 1-től nem 3, hanem 10 százalékos béremelést javasolt az iskolaügyben az oktatási miniszter.
Branislav Gröhling elmondta, a kormány által javasolt 3 százalékos emelés nem fedi az inflációt sem, amely jelenleg 9 százalék körül mozog, és éves szinten 14 százalékos lehet.
Számításai szerint a 10 százalékos emelés éves szinten 180 millió eurót jelent, az oktatási tárca költségvetéséből ezt lehetetlen fedezni, ezért a pénzügyminisztériummal tárgyalnak.

Gröhling azt is felvázolta, szerinte mi a megoldás. Igor Matovič pénzügyminiszter 500 millió eurót javasol a tanulók szabadidős tevékenységének támogatására – ebből lehetne fizetni a művészeti iskolát, az edzéseket, egyéb tevékenységek költségét. Januártól járna ez a támogatás, havi 60 eurót kapnának a szülők gyerekenként. Gröhling szerint a prioritás a bérek emelése, így ezt a fél milliárd eurót arra kellene fordítani, utána kell foglalkozni a szabadidős tevékenység támogatásával. „Ha van valahol 500 millió eurónk, akkor azt az iskolaügybe kellene fektetni, valamint az egészségügybe” – mondta.

%d bloggers like this: