Felhívások Versenyek

Tompa Mihály Országos Verseny helyett Petőfi-Tompa seregszemle

Petőfi–Tompa Országos Seregszemlw

Mivel a Tompa Mihály Országos Verseny idén elmarad, a Csemadok, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége meghirdette a Petőfi-Tompa Országos Seregszemlét azoknak a tanulóknak, akik a Tompa Mihály Országos Verseny iskolai fordulójából továbbjutottak.

Az országos seregszemlét akkor tartják meg ha a járványügyi helyzet megengedi.

KATEGÓRIÁK

1. kategória: az alapiskolák 1-3.évfolyamai
2. kategória: az alapiskolák 4-6. évfolyamai/ a 8 éves gimnáziumok 1. évfolyama
3. kategória: az alapiskolák 7-9. évfolyamai / a 8 éves gimnáziumok 2.-4. évfolyamai
4. kategória: középiskolások / a 4 éves gimnáziumok, szakközépiskolák, a 8 éves gimnáziumok 5.-8. évfolyamai
5. kategória: egyetemisták, felnőttek (korhatár nélkül)

A  FORDULÓK TERVEZETT IDŐPONTJAI

1. iskolai versenyek megrendezésének határideje: 2022. március 10-ig
2. egyetemi, körzeti és járási versenyek: 2022. április 15-ig
3. regionális seregszemle: 2022. május 15-ig (Galánta, Érsekújvár, Nagykürtös, Rozsnyó)

SZERVEZŐK

6. az osztály-, iskolai versenyek szervezői az iskolák
7. a körzeti- és járási versenyek szervezői a területi választmányok titkárságai
8. regionális seregszemle a szervezői a kiválasztott területi választmányok titkárságai (Galánta, Érsekújvár, Nagykürtös, Szepsi)
9. az országos seregszemle szervezője a Csemadok Országos Tanácsa és Érsekújvári Területi Választmánya

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK

• A vers- és prózamondók csak egy műfajban nevezhetnek be a versenybe
• a vers- és prózamondók két produkcióval készülnek a versenyre
• a zsűri vitás esetekben kérheti mindkét produkció előadását
• az országos seregszemlén a regionális seregszemlém elhangzott és díjazott egy produkcióval szerepel a versenyző
• a prózamondók nem nevezhetnek be a versenybe népmesével – erre szolgál az Ipolyi Arnold Szlovákiai Magyar Népmesemondó Verseny!
egyetemisták nem a lakhely, hanem az iskola helye alapján jelentkezhetnek
• a versenybe az iskolai fordulók győztesei benevezési lapokon neveznek be, melyeket az adott járási versenyt szervező területi választmány címére juttatnak el.
• a produkció maximális időtartama 5 perc!
• az V. kat. résztvevői a regionális döntőkön kapcsolódnak be a versenybe, nevezési lapjaikat a Csemadok Országos Tanácsának juttatják el 2022. április 1-ig
(a csemadokelsokezbol@gmail.com e-mail címre)

V. kategória

• A regionális döntőn kapcsolódnak be a versenybe
• a zsűri döntése szerint ebben a kategóriában is érvényes a sávozás

NEVEZÉSI HATÁRIDŐ

I., II., III., IV. kategória: 2022. március 10.
Az illetékes Csemadok területi választmányainak titkárságain a nevezési lapon, amely beszerezhető a területi választmányok titkárságain, ill. letölthető a csemadok-hu.eu és a csemadok.sk honlapról.

V. kategória: 2022. április15.
A Csemadok országos titkárságánál a csemadokelsokezbol@gmail.com címre. A jelentkezés a nevezési lapon elektronikus úton történik. A nevezési lap beszerezhető a területi választmányok titkárságain, ill. letölthető a csemadok-hu.eu és a csemadok.sk honlapról.

Elérhetőségek, információk: csemadokelsokezbol@gmail.com, 0903928913 – Neszméri Tünde
Az értékelési kritériumok és a benevezési lapok letölthetők a csemadok.sk, az intezet.sk és a csemadok-hu.eu. oldalon a Petőfi-Tompa Országos Seregszemle menüpont alatt, illetve beszerezhetők a területi választmányok titkárságain.