Hazai hírek

Ki a tanteremből! Május a szabadban tanítás hónapja

(Pixabay)

Jó a tanárnak és a diáknak – mi az? Néhány dolog azért szóba jöhet,  de a szabadban tanítás kétségtelenül közéjük tartozik.

Bár most pihen a járvány, más szempontokból is bizonyítottan hasznos, ha a gyerekek legalább heti néhány órát a szabad levegő tanulnak. Ez a mozgalom világszerte beindult már a járvány előtt, több megnevezése is van, például ki a tanteremből, vagy a szabadban tanítás napja, idén május 19-én tartják.

A környezetbarát oktatással foglalkozó civilszervezet, a Živica egész májusra kiterjesztené a szabadban oktatást, heti több órát is tanulhatnának a gyerekek a természetben. Érvelése szerint az alapiskolai tantárgyak többségét gond nélkül lehet a szabadban is tanítani, és ehhez tippeket, módszertani útmutatás is nyújt a honlapján.

A járvány lökést adott a szabadban tanításnak, néhány szlovákiai magyar iskolában is kialakítottak szabadtéri tantermet, ilyen a komáromi Jókai alapiskola.

Szóval ki a szabadba! Legalább május 19-én.

%d bloggers like this: