Felhívások Versenyek

Még lehet jelentkezni a Kaszás Attila Versmondó Fesztiválra

Kaszás Attila Versmondó FesztiválA Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a komáromi Jókai Mór Alapiskola, Komárom Város és a Városi Művelődési Központ 2022. június 11-én a Jókai Napok kísérő rendezvényeként meghirdeti a XV. Kaszás Attila Versmondó Fesztivált a Kárpát-medence magyar tanulóinak részére.

Kaszás Attila, a sajnálatosan fiatalon elhunyt felvidéki származású kiváló színművész tragikusan félbeszakadt sikeres pályája példaként szolgál minden feltörekvő tehetséges fiatalnak. Az ő emlékének szentelt megmérettetés célja újabb bemutatkozási lehetőséget biztosítani a tehetséges versmondó diákok számára, és ráirányítani a figyelmet a klasszikus magyar költészetre.

A XV. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál központi témája

Petőfi Sándor költészete a költő születésének 200. évfordulója alkalmából.

Három kategóriában várjuk a nevezéseket:

kategória:             az alapiskolák 1.- 4. oszt. tanulói
kategória:             az alapiskolák 5. -9. oszt tanulói, valamint a nyolcosztályos gimnáziumok 1.– 4. oszt. tanulói
kategória:              középiskolák 1.- 4. oszt. tanulói

 A versmondók két költeménnyel készülnek:

egy kötelezően választott és
egy tetszés szerinti művel.

Kötelező verset Petőfi Sándor életművéből kell választaniuk a jelentkezőknek.

A személyes részvétellel megrendezett vetélkedő fordulói: iskolai és országos döntő, ez utóbbin minden kategóriából az iskolai forduló 3 legsikeresebb tanulója vehet részt

június 11-én, szombaton Komáromban.

A jelentkezni az online jelentkezési lap kitöltésével lehet, mely az SZMPSZ honlapján (www.szmpsz.sk) vagy az alábbi linken érhető el:

https://forms.gle/WWmH1GtiWEnSNSVf9

Beküldési határidő: 2022. május 6.

Szeretettel várjuk a versmondókat, akik szeretnék megmutatni tehetségüket!

 

Komárom önkormányzata, Rudolf Péter Kossuth-díjas színművész és Kaszás Attila családja közösen avatta fel a Kaszás Attila nevét őrző csillagot a helyi mozi előtt ma délután, a Megye utcában. Kaszás Attila március 16-án született Vágsellyén. 2007-ben, 49 évesen hunyt el. A Tizenkét dühös ember című darab kezdete előtt hirtelen összeesett, agyvérzést állapítottak meg nála, majd négy nap kóma után hunyt el. Búcsúztatásán Tóth Tibor, Lukács Sándor, Jordán Tamás, Szarvas József és Rudolf Péter tartott búcsúbeszédet, majd hamvait Várszegi Asztrik püspök megszentelte, és a Dunába szórták.

A VIII. Kaszás Attila Versmondó Fesztivál ünnepélyes eredményhirdetése a komáromi Városi Művelődési Központ épületében. A versmondók három kategóriában két verssel léptek színpadra, a legjobbakat a zsűri arany-, ezüst-, illetve bronzsávba sorolta. A színvonalas szavalóversenyre a helyieken kívül Magyarországról, Erdélyből, a Vajdaságból és Kárpátaljáról is érkeztek versenyzők.

%d bloggers like this: