Hazai hírek

Januártól 10 százalékos béremelés lesz az iskolaügyben! Szeptemberben újra emelnek

Heger, Ondek, béremelés 10 százalékos

A kormány számításai szerint jövő szeptembertől átlagban 300 euróval fognak többet keresni a pedagógusok, mint most, a többi iskolai alkalmazott pedig 130 euróval többet.

A jövő januári 10 százalékos béremelést szeptembertől további 12 százalékos emelés követi.
A béremelést Eduard Heger kormányfő, Igor Matovič pénzügyminiszter és Pavel Ondek, az iskolaügyi alkalmazottak szakszervezetének elnöke jelentette be mai közös sajtótájékoztatóján.
Heger elmondta, összesen 1 milliárd eurót költenek a közalkalmazottak, köztük valamennyi iskolai alkalmazott bérének emelésére.
Szeptemberben emellett 500 euró támogatást kapnak az iskolaügyi alkalmazottak, illetve az összes közalkalmazott. A sajtótájékoztatón az is kiderült, elképzelhető, hogy az 500 euró már augusztusban megérkezik.

A pedagógusokon kívül a többi közalkalmazott januártól 7, jövő szeptembertől pedig 10 százalékos béremelést kap. Ekkora emelést, tehát 7 plusz 10 százalékos emelést kapnak az iskolaügyben a nem pedagógiai alkalmazottak.

Ondek bejelentette, hogy az iskolaügyi szakszervezet megszünteti a sztrájkkészültséget.