Hazai hírek

Iskolakezdésre megugrik a Covid-fertőzések száma

Covid-19 fertőzések száma
(Pixabay-felvétel)

Épp az iskolakezdésre ugrik meg a Covid-19 fertőzések száma – vélik a járványügyi szakértők. Az egyik ok maga az iskolakezdés – a gyerekek többet találkoznak majd zárt terekben.

Ján Mikas országos tiszti főorvos szerint a másik ok a külföldről hazatérő nyaralók, akik szintén terjeszthetik a fertőzést, a harmadik pedig a zárt térben tartott őszi rendezvények. Ennek ellenére nem számolnak azzal, hogy szigorú óvintézkedéseket kell bevezetni szeptemberben, például a lassan már elfelejtődő OTP vagy OP belépési rezsimet.

„Nem a korlátozásokra akarjuk fektetni a hangsúlyt, hanem a védekezésre, a szabályok betartására. A tájékoztatás a célunk”

– jelentette ki Ján Mikas országos tiszti főorvos, aki nem számít szigorú intézkedésekre. Mindemellett mindenkit arra int, hogy legyen elővigyázatos és tartsa be a jól ismert megelőzési szabályokat.