Hazai hírek

Ideiglenesen Eduard Heger az oktatási miniszter

Heger, Ondek, béremelés
Eduard Heger

Zuzana Čaputová államfő kedden 11.45 órakor elfogadta Branislav Grögling oktatási miniszter és a másik három távozó SaS-es miniszter lemondását. Az oktatási miniszter feladatainak ellátásával ideiglenesen Eduard Heger kormányfőt bízta meg, mivel a maradék három kormánypárt egyelőre nem tudott megegyezni az új miniszter személyéről.
Korábban Richard Vašečkát, az OĽANO képviselőjét emlegették lehetséges miniszterként, majd Miroslava Hapalová, az Állami Pedagógiai Intézet igazgatója is felmerült utódként.

Čaputová a távozó Gröhling munkáját értékelve azt mondta, fontos reformokat indított be, és egyes intézkedésekért keményen meg kellett harcolnia. Čaputová  bírálta a kisebbségi kormány, amiért máig nem sikerült megegyeznie az új oktatási miniszterről, és elvárja, hogy Heger mihamarabb előterjeszti a kinevezését.

Gröhling hegeszt, solymászkodik és minden lében kanál