Biológia Tanuljunk

Távtanítás – Ai 8. osztály – Az édesvizek ökoszisztémái

Az édesvizek ökoszisztémái
Az édesvizek ökoszisztémái

Alapiskola 8. osztály – Az édesvizek ökoszisztémái | Tanár: Horváth Bábinszki Ildikó

A vajdasági Magyar Nemzeti Tanács és a Pannon RTV közreműködésével 2020-ban az általános és a középiskolák minden osztálya számára egy teljes évnyi tananyag kerül rögzítésre. A tanórák a YouTube-on érhetőek el a diákok szülők számára, akik szükség esetén az így létrehozott tudástár felhasználásával sajátíthatják el a tananyagot.

➢A Föld teljes vízkészlete 1 385 984 000 km3. Ennek azonban mindössze 2,5 % édesvíz. Az édesvíznek 69,56 százaléka gleccserek, jégtakaró, állandó hótakaró és egyéb fagyott formában található, további 0,04 % légköri nedvesség.
➢A felszín alatti vizek (talajvíz, rétegvizek, stb.) és a szárazföldi felszíni vizeinek (folyó, tó, stb.) összefoglaló elnevezése az édesvíz.
➢Az édesvíz 50-400 g/m3 oldott sót és ezen belül legfeljebb 300 g/m3 nátrium-kloridot tartalmazhat.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [2.58 MB]