Hazai hírek

Bringával az iskolába – legalább a jövő héten

Biciklin az iskolába
(Fotó: www.doskolynabicykli.sk)

Holnap kezdődik a Biciklin az iskolába akció, az országos versenyen díjat kap az az iskola, amelynek legtöbb diákja megy iskolába kerékpárral (vagy rollerrel) a jövő héten, továbbá díjazzák a legjobb kampányt és a legaktívabb tanárt.

Motivációnak íme egy finn példa, Oulu város egyik iskolája, ahova télen is számtalan tanuló jár kerékpárral.

Biciklin az iskolába (Fotó: Twitter, Pekka Takhola)
Egy felmérés szerint pedig Hollandiában a diákok 75 százaléka jut el két keréken az iskolájába. Persze ott más az infrastruktúra.

Nálunk az egyik nagy akadály, hogy a szülők féltik a reggeli sűrű forgalom miatt a gyerekeket. A forgalom pedig azért is sűrű, mert autóval viszik iskolába a gyerekeket – az ördögi kör bezárult.

Léteznek azonban intézkedések, amikkel változtatni lehet a helyzeten, ilyen például, hogy egyirányúsítják az iskola utcákat – ahol ez lehetséges.
Részletek az akcióról: www.doskolynabicykli.sk.