Tanuljunk Vizuális kultúra

VIMM31 – Dani-Pallósi Ágnes előadása

Dani-Pallósi Ágnes előadása. A Vizuális Mesterpedagógus Műhely 31. alkalmát 2020. február 1-jén tartottuk, amelynek témája a ‘Digitális tananyagfejlesztés a Vizuális kultúra tantárgyhoz’ volt. A bemutató az online használatra készülő, új, vizuális kultúra tankönyvek fejlesztésének folyamatát, céljait és eddigi eredményeit ismertette. A tankönyvek szerkesztői azt a célt tűzték maguk elé, hogy segítsenek a digitális eszközökhöz illő pedagógiai módszert találni a vizuális kommunikáció fejlesztésében.

A programon az alábbi előadások voltak hallhatók: A projekt rövid bemutatása: a digitális Vizuális kultúra tankönyvek fejlesztésének célja, a koncepció és a leckeséma összefoglalása (előadó: Törőcsik Katalin) Vizuális kultúra 7. tankönyv 1. „Találd ki magad felnőttként!” című leckéjének bemutatása (előadó: Zsembery Borbála) Vizuális kultúra 7. tankönyv 11. „Virág vagy gaz?” című leckéjének bemutatása (előadó: Szerecz György) Vizuális kultúra 7. tankönyv 17. „Hol laktak ők?” című leckéjének bemutatása (előadó: Dani-Pallósi Ágnes) Vizuális kultúra 7. tankönyv 21. „A műalkotások megváltoztatják a tereket” című leckéjének bemutatása (előadó: Paál Zsuzsanna) Egy alkotófeladat megvalósítása a 13. „Nagyvadak közelről” című leckéből: a „Kihalt állatok memóriajáték” elkészítése csoportmunkában Deák17 Gyermek- és Ifjúsági Művészeti Galéria – Kiállítások, Programok, Foglalkozásokhttp://www.deak17galeria.hu