Felhívások

Vass Lajos emlékkoncert halálának 30. évfordulóján

Vass Lajos halálának 30. évfordulója tiszteletére 2022. november 5-én 18 órától emlékkoncertet rendez a Vasas Művészegyüttes Alapítvány a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium II. emeleti Dísztermében (1114 Budapest, Villányi út 27.).

A koncert első felében az elmúlt 30 év karnagyainak vezényletével csendülnek fel Vass Lajos szerzeményei, illetve a karnagyok által választott a cappella kórusművek. A második részben W. A. Mozart Requiem-je szólal meg két kórus és a zenekar előadásában.

Vass Lajos 1992-ben, életének utolsó hónapjaiban az általa vezetett Vasas Kórusnak tanította ezt a remekművet, ám a betegsége közbeszólt, a halottak napjára kitűzött előadást már nem érhette meg.

Fellépő együttesek:
Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusa – karnagy: Józsa Mónika
Vasas Művészegyüttes Vass Lajos Kórusa – karnagy: Szűcs Dániel
Vasas Művészegyüttes Vass Lajos Szimfonikus Zenekara – karnagy: Uzsaly Bence