Könyvajánló

Az Év Gyerekkönyve különdíj: Képtelen képrablás

Az Év Gyerekkönyve díjkiosztón a Libri különdíjasa lett a Képtelen képrablás, melynek illusztrátora Rubik Anna, a könyvet a Pozsonyi Pagony adta ki.

Mesék a múzeumból

könyvajánló, Képtelen képrablás

Na, akkor most elmesélem, hogy is volt ez az egész hecc.
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer tizennégy festmény a Magyar Nemzeti Galéria falain.
Ez a tizennégy festmény aztán megtetszett tizennégy szerzőnek.
Született tizennégy szuper mese többek között Vitéz Lászlóról, egy zöld szamárról, két folyton veszekedő aranyhalról, egy titokzatos videókazettáról, egy kislovagról és egy sárkányról, egy eltévedt kislányról, egy rémült tengelicéről…”

Végül pedig jött Rubik Anna illusztrátor, aki elkezdett játszani a festményekkel, a mesékkel, a vonalakkal, a színekkel, a formákkal. Illusztrációi zseniálisan gondolják tovább a képeket, tele vannak játékossággal és kreativitással, akárcsak a kötetben szereplő tizennégy történet.