Szabadidő

Ezekre a dolgokra figyeljünk, ha nyári táborba küldjük a gyereket

Először is mindenféle időjárásra fel kell készülni
(Pexels)

Először is mindenféle időjárásra fel kell készülni, ehhez megfelelő öltözékeket és cipőket kell csomagolni a gyereknek, továbbá mindenképpen vizes palackot, kulacsot – és figyelmezteti, minél többet igyon, akkor is, ha nem szomjas. Nyáron ugyanis a gyerekeknél az egyik leggyakoribb tünet a kiszáradás, amikor belefeledkeznek a játékba.

Az erős nap ellen fontos a sapka, más fejfedő, és a különféle naptejek, bőrvédő krémek.

Nagyon fontos a szúnyog- és kullancsriasztó, aztán természetesen a gyógyszerek, ha valamit szed a gyerek, és az allergiás tünetek elleni készítmények.

Kérdés, mennyi foganatja van, de figyelmeztetni kell a gyereket, hogy „vigyázzon magára”, ez azt jelenti, ha olyan játékot játszanak, például akadálypálya teljesítése stb,, akkor vegye fel az ehhez való védőfelszereléseket, könyökvédő, sisak, és így tovább.
Természetesen mindezekre a dolgokra a táborvezetők kötelesek figyelni, de semmiképp sem árt, ha a gyerekkel is külön tudatosítja a szülő.

%d bloggers like this: