Szabadidő Versenyek

XXX. TMOV – A KISS ZENÉSZEK

Verséneklok KISS ZENÉSZEK, Ipolybalog
Verséneklők KISS ZENÉSZEK, Ipolybalog

A 2013-ban alakult ipolybalogi KISS ZENÉSZEK már több alkalommal jártak a Tompa Mihály Országos Versenyen. A versfeldolgozások mellett számos saját szerzeményük is napvilágot látott már, melyekhez klipek is készültek. A formáció tagjai:

Böjtös Natália – ének
Hlavács Réka – ének
Szarka Máté – cajon
Benko Reinold Krisztián – billentyűk
Csáky Máté – hegedű

A KISS ZENÉSZEK a Madarak árnya és az Amikor úgy érzed című dalaikat adták elő.

A XXX. Tompa Mihály Országos Versenyt a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya társszervezőivel: a Csemadok területi választmányaival, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségével és a Rimaszombati Gömör-Kishonti Népművelési Központtal közösen rendezte az amatőr (nem hivatásos) vers-és prózamondás, verséneklés műfajban.

A verséneklők között idén 8 együttes, formáció versengett az ország szinte minden régiójából. A szakmai zsűri összetételben dolgozott:

Zsapka Attila (Kor-Zár együttes) – elnök
Farkas Melinda (GORLO VOLKA együttes)
Zaťko Ervin (az ATEMPO.sk főszerkesztője)