Hazai hírek

A gyereket se lehet akadályozni a vallás gyakorlásában. De kényszeríteni se!

gyerekjogi ombudsnam, Mikloško  kényszeríteni
Jozef Mikloško gyerekjogi ombudsman (Fotó: https://komisarpredeti.sk)

A gyerekjogi biztos is felszólalt az ellen, hogy vallási nevelésre kényszerítették a gyerekeket a családi és gyerekjóléti központban, és büntették azokat, akik nem akartak benne részt venni.

Jozef Mikloško a nagyszombati központban történtek ellen szólalt fel.
A gondolat, a lelkiismeret, a vallás és a meggyőződés szabadsága minden ember alapvető emberi joga, beleértve a gyerekeket is. Ez a jog magában foglalja a vallás szabad gyakorlását is. Ezt senkinek sem lehet megtiltani. Ugyanakkor kényszeríteni sem lehet senkit a vallásgyakorlásra” – közölte az ombudsman hivatala. Az ombudsman hozzátette, ugyanúgy az alapjogok közé tartozik az is, hogy valaki nem vallásos.
A szlovák főügyészség állíttatta le a nagyszombati központ „Lelki programját”, melynek keretében büntették a gyerekeket. A hatóságok figyelmét a központ alkalmazottai és a nevelőszülők hívták fel erre.