Hazai hírek

Az oktatásügyi minisztérium 22. hírlevele

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

 

Az Oktatási Minisztérium „A minőségirányítás bevezetése a szakképzésben és a felnőttképzésben” címmel új országos pályázatot hirdetett. Célja az oktatásban a minőségbiztosítás szemléletének megváltoztatása és a szükséges eszközök megteremtése – például az önértékelés bevezetése az iskolákban vagy olyan cselekvési tervek kidolgozása, amelyek a saját megállapításokra építenek és a javulás irányába hatnak.

A projektben különösen fontos a partnerek – az állam, a regionális önkormányzatok és a munkaadók – összekapcsolása.

HOGYAN LEHET VONZÓBBÁ TENNI A TANÁRKÉPZÉST?

Slavomír Partila és Zsembera Róbert államtitkárok az egyetemek képviselőivel a tanárképzés vonzóbbá tételéről tárgyaltak a minisztériumban.

  • Szlovákiában jelenleg 25 egyetem 25 karán készítik fel a leendő tanárokat a szakmára. Az elmúlt tanévben mintegy 770 hallgató végzett a tanárképzési programok kombinációjábban.
  • A találkozó célja nemcsak az volt – a tantervi reform keretében -, hogy együttműködést alakítson ki a regionális oktatás és a leendő tanárokat felkészítő egyetemi karok között, hanem az is, hogy keressék a pedagógiai tanulmányok vonzóbbá tételének módjait.

Az oktatásügyi minisztérium 22. hírlevele:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.88 MB]

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/