Egyéb kategória

Bűncselekmény áldozataként…

Bárki, aki úgy érzi, hogy bűncselekmény áldozatává vált, az annak is minősül mindaddig, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik, vagy nyilvánvalóvá nem válik, hogy visszaéltek az áldozat szerepével. Erről főként akkor van szó, ha nem történt meg a bűncselekmény, vagy ha valaki az áldozat szerepéből próbál „hasznot húzni”, pl. olyan kár megtérítését kéri, amely nem bűncselekmény folytán keletkezett.

Nem számít, hogy tett-e feljelentést, vagy hogy felderítették-e az elkövetőt, vagy indult-e ellene büntetőeljárás, az áldozat olyan természetes személy, aki bűncselekmény következtében testi vagy lelki sérülést, kárt vagy más sérelmet szenvedett.

A büntetőeljárásról és a büntetőeljárásban áldozatként vagy sértettként fennálló jogairól fontos információk találhatók ezen a weboldalon és a csatolt tájékoztató anyagokon.

WEBOLDALOK

HU_BUNCSELEKMENY-Aldozata-vagyok HU_BUNCSELEKMENY-Aldozata-vagyok_2