Hazai hírek

150 eurót lehet kérni a gyerek sítanfolyamára

síelés
(Fotó: Pexels)

Idén is támogatja az oktatási tárca az iskolai sítanfolyam költségeit.
A 2024-es naptári évben az összes alapiskola kap támogatást a felső tagozat egy évfolyamába járó összes gyerek síelésére. Az iskola maga döntheti el, hogy melyik évfolyam megy síelni.
A támogatás diákonként 150 euró: kezdve az utaztatástól, az elszállásolástól, az étkezéstől, a felszereléstől a balesetbiztosításon keresztül a síeléssel összefüggésben bármilyen költséget lehet belőle fedezni.
A diákok felső tagozatos korukban csak egy sítanfolyamra kaphatnak hozzájárulást, középiskolás korukban szintén egyszer. Legalább 5 napos tanfolyamot kell szervezni.

A nyolcosztályos gimnáziumokba járó diákok támogatást kaphatnak az első négy évfolyam valamelyikében, majd ismét a felső négy évfolyamban, szintén egy alkalommal.

Részletek ITT