Hazai hírek

Akkor is lesz béremelés, ha bukik a kormány, vagy nem lesz költségvetés

Horecky, pedagógusbérek, béremelés, 2023 január, ideiglenes költségvetés, kormány bukása

Bár azt még nem tudni, hogy ebben az esetben miből fizetnék ki.

2023 januárjától 10 százalékkal emelkednek a bérek az oktatásügyben, majd szeptembertől 12 százalékkal. Ezt törvény garantálja – akkor is megkapják a pedagógusok, ha a parlamentben nem sikerül elfogadni a jövő évi költségvetést.

Ha ideiglenes költségvetéssel kezdi az évet az ország, az oktatási tárca kénytelen lesz a saját forrásaiból állni a béremelést. Ján Horecký oktatási miniszter ennek kapcsán azt mondta, fogalma sincs, honnan vennék el ezt a pénzt, az oktatásügy mely területeiről, de kénytelenek lennének megtenni, és kifizetni a magasabb béreket.

Hozzátette, nem tudja, mely területekről vennének el először pénzt a fizetésekre, de hosszú távon ezt képtelenek lennének teljesíteni, és ha hónapokig ideiglenes költségvetés lenne, összeomlana az oktatásügy.

 

%d bloggers like this: