Kitekintő

55 éves a Forma-1 hétszeres világbajnoka

Ötvenöt éves Michael Schumacher, a Forma-1 hétszeres világbajnoka, minden idők egyik legnagyobb és legeredményesebb autóversenyzője.

A Kölnhöz közeli Hürth városában született, nála hat évvel fiatalabb öccse, Ralf szintén Forma-1-es pilóta lett. Négyévesen ült először az apja által készített gokartba, hatévesen nyerte első versenyét. Mivel a német szabályok szerint gokart-versenyengedélyt csak 14 éven felüliek kaphattak, a papírokat 12 évesen Luxemburgban szerezte meg. 13 évesen német korosztályos, 18 évesen pedig már felnőtt bajnok volt, a Formula König sorozatban a bajnokság tíz futamából kilencet nyert meg. A Forma-1 felé vezető útja során versenyzett a Formula Ford sorozatokban, majd 1990-ben német Forma-3 bajnok lett.

Aktív pályafutása alatt a versenyzők biztonságának szószólója volt. Hírnevét jótékonysági célok szolgálatába állította: az UNESCO nagykövete, számos humanitárius kezdeményezés résztvevője volt, iskolát hozott létre Szenegálban, klinikát Szarajevóban, utcagyerekeket felkaroló központot Peruban, összesen több mint 50 millió dollárt adakozott jótékonysági célokra. Házasságából két gyermeke született, Mick fia az apja nyomdokaiba lépett és Forma-1-es autóversenyző lett.