Hazai hírek

Gyerekorvosi igazolás helyett elég a szülői nyilatkozat

nyaritabor KaranténszobáraIskolai és nyári táborokhoz, sítanfolyamhoz, úszótanfolyamhoz, természetiskolához már nem lesz szükség gyerekorvosi igazolásra. A szülőnek kell becsületbeli nyilatkozatot tennie, hogy gyereke egészséges, illetve sportolhat.

A gyerekorvosok tehermentesítése a cél, ők kérték a változtatást, még februárban írtak ez ügyben nyílt levelet az egészségügyi minisztériumnak, de a nyári táborozásokig nem sikerült eltöröltetni a rendeletet. A tervek szerint novembertől lép életbe az új. Utána a szülő méri fel a gyereke állapotát, és nyilatkozatot tesz az iskolának, illetve a tábor szervezetőjének.

A gyerekorvosok állítják, egyes időszakokban akár a munkaidejük harmada az ilyen igazolások lepecsételésére ment el, és a változás a szülőnek is időt és pénzt takarít meg.

VÁLTOZÁS A SZÜLŐ ÁLTAL IGAZOLHATÓ ISKOLAI HIÁNYZÁSBAN

%d bloggers like this: